Новости

September 11, 2019

Skopje Beer Fest 2019: Големи музички имиња, повеќе од 30 концерти за 4 дена на 2 бини

Од 12-ти до 15-ти септември на стадионот на АРМ во Градски парк ќе се одржи Skopje Beer Fest – за прв пат во организација на „Пасворд продукција“ и Град Скопје со четиридневна програма, многу пиво и бесплатен влез за време на целиот фестивал Атрактивната програма на овогодишното... »

September 10, 2019

Пријави се и волонтирај на Skopje Beer Fest

Здраво! Дали сакаш да си дел од организацијата на овогодинешниот Скопје „Beer Fest“ Доколку да - те молиме да ја пополниш кратката пријава! Четири дена исполнети со многу музика, многу пиво, забава и интересни изненадувања - помогни да го оствариме најмасовниот пивски... »

September 10, 2019

Заврши пријавувањето за натреварот во пиење пиво

За сите пивопијци и оние кои сакаат предизвици заедно со Escape Travel подготвивме натпревар во пиење пиво Пријавувањето е веќе завршено, а се одвиваше со пријавување во коментар со име и презиме на Фејсбук објавата на следниот линк По случаен избор ги избравме... »

September 8, 2019

Научи повеќе за производство на крафт пива заедно со македонскиот крафт гуру Марјан Костадиновски

„Не постои некоја дефиниција за тоа што е крафт пиво, но според Американската Пиварска Асоцијација (Brewers Association) која што е една од најзаслужните за овој глобален развој на оваа сцена односно револуција како што милуваат да го кажат е дека крафт пивара е мала и независна... »

September 7, 2019

10 факти за пиво кои можеби не сте ги знаеле

Сите ќе се согласиме дека пивото е омилен пијалак на поголем дел од луѓето Без разлика дали е светло, темно, се пие во бар или парк, со кошарка или на фестивал  - буквално оди со секоја комбинација Во пресрет на Skopje Beer Fest кој ќе се одржи од 12-ти до 15-ти септември на стадионот... »

September 6, 2019

Кој хороскопски знак може да испие најмногу пиво?

Овен Овен може да испие многу пиво Ги сака оние со густа, кремаста пена и по неколку шишиња знае со неговата гласна смеа и безобразни шеги да го привлекува своето внимание Со секое наредно пиво станува сè побавен и ако на време не си отиде дома, често заспива на стол Во... »

September 4, 2019

Гледање на Европско првенство во одбојка на Skopje Beer Fest

Го живееме сонот заедно со Одбојкарска федерација на Македонија, која за прв пат е на европското првенство! Вратите на Skopje Beer Fest 2019 ги отвораме пред почеток на натпреварите, кои почнуваат во 17:30 часот, кај silent disco! Ве очекуваме да пиеме ладно пиво и да навиваме... »

September 3, 2019

Мапа нa Skopje Beer Fest

Проверете ја мапата на Skopje Beer Fest и бидете спремни за сите предизвици за време на фестивалот Место за збор кај АРМ во... »

September 3, 2019

Silent Disco на Skopje Beer Fest

Не е важно дали сакаш реге, техно или транс Или сакаш да се забавуваш на музиката која ќе ја лансираат различни диџеи Самите одлучите со кој ритам ќе влезете на подиумот на Silent Disco на Skopje Beer... »

September 3, 2019

All you can drink – VIP Pass за Скопско VIP Terrace!

На посетителите на Skopje Beer Fest ќе им биде овозможено концертите да ги следат од Скопско VIP тераса Во рамките на оваа зона, со VIP PASS може да консумирате пијалoци во текот на целата вечер All you can drink VIP Pass за Skopje Beer Fest купето го по цена од 1000 денари тука Еднодневниот VIP PASS важи само... »

August 29, 2019

Van Gogh ќе го затворат Skopje Beer Fest

Бенд роден во најдобрите времиња – осумдесеттите во Југославија, кој ги има наполнето сите концертни сали Van Gogh на 15-ти септември ќе го затворат овогодишното издание на Skopje Beer Fest  Со пиво во рака да ги слушнеме легендарните хитови на Van... »

August 29, 2019

Чиста Околина настапуваат на фестивалот

Една од најзначајните хип-хип појави во Македонија и воедно пионерите на македонската рап-култура ќе настапат на главната бина на овогодинешниотSkopje Beer Fest  Нека одекне урбаниот звук низ Скопје со мноооогу... »

August 29, 2019

Триото Палиндром на Skopje Beer Fest

Skopje Beer Fest го отвораме со триото Палиндром Невообичаениот состав на две бас гитари и тапани и нивното експериментирање со пост-панк/стонер и ноиз жанровите ќе го слушнеме и со добро... »

August 29, 2019

Алтернативниот рок-бенд Let 3 настапуваат на главната сцена на Skopje Beer Fest

Модерниот rock ‘n’ roll бенд од Риека – Let 3, познат низ цела поранешна Југославија, заедно со нивните фронтмени Дамир Мартиновиќ – Мрле и Зорaн Продановиќ – Прља ќе настапат на Skopje Beer Fest Нивниот настап е своевиден провокативен музички перформанс што никако не смее да се... »

August 29, 2019

Горан Трајкоски на Skopje Beer Fest

Еден од најголемите македонски автори Горан Трајкоски и неговиот бенд ќе настапат на првиот ден на Skopje Beer Fest Фронтменот и член на „Падот на Византија“, „Мизар“, „Анастасија“ ќе не прошета низ неговата кариера После Exit и Belgrade Beer Fest, наскоро и на домашен... »

August 26, 2019

Diskobajagi

За after party и совршен крај на првиот ден на Skopje Beer fest - дј дуото Diskobajagi! Аудио и видео спектакл кој ќе ве насмее до солзи, натера да играте, частите пиво и барате бис! Видено, слушнато, пробано, докажано - Не... »

August 26, 2019

Këpurdhat на Skopje Beer Fest

Една од нашите омилени групи Këpurdhat, на 13ти септември, со свој настап на Skopje Beer Fest Дојдете и проверете зошто победија на Converse Rubber Tracks и Akademia music... »

August 24, 2019

Conquering Lion

Добри људи, нашиот најдобар dub / reggae / crossover бенд Conquering Lion, ги гледаме на 13ти септември, на Skopje Beer Fest Jah... »

August 21, 2019

Zeebomb на Skopje Beer Fest

Напаѓа новата генерација на македонскиот хип хоп! Амбициозните и секогаш позитивните ZeeBomb, ги гледаме на Skopje Beer Fest, на 14ти септември Лаганини секој ден, ден, ден, ден, ден... »

August 21, 2019

Навиваме заедно за македонската одбојкарска репрезентација

Годинава, на Skopje Beer Fest, навиваме заедно за македонската одбојкарска репрезентација, која за прв пат во историјата избори пласман на Европското првенство, кое ќе се одржи од 13 до 29 септември Македонија е дел од групата Ц, заедно со домаќинот Словенија, европскиот првак... »

August 21, 2019

Паркети

Енергичните шармери, предводниците на битолската панк-рок сцена - Parketi, ги гледаме на 14ти септември, во живо на Skopje Beer Fest! Спремни за уште една авантура исполнета со насмевки и приказни кои чекаат да бидат... »

August 20, 2019

Др. Неле Карајлиќ,

ДР НЕЛЕ Карајлиќ, легендата на Топ Листа Надреалиста, Забрањено Пушење, иновативниот писател, глумец и режисер, ни доаѓа на Skopje Beer Fest! На 13ти септември се загреваме со неповторливите хитови Фикрета, Гузоњи, Ибро Дирка, Недеља кад је отишо Хасе, Жени нам се Вукота Не... »

August 17, 2019

S.A.R.S.

Потврда дека Skopje Beer Fest без сомнение ќе биде најдоброто место за забава овој септември е и гостувањето на мега популарниот српски бенд - SARS! Хитовите кои не не оставаат рамнодушни, ги слушаме на главната бина, на 14ти... »

August 14, 2019

Џамбо Агушев со оркестарот на Skopje Beer Fest

На 14ти септември уживаме во сензационалниот настап на оркестарот кој го заобиколи целиот свет, предводен од виртуозот на трубата - маестро Џамбо Агушев! Не... »

August 12, 2019

За прв пат во Скопје – динамичното хип хоп дуо Who See

Ретко урбаните момци од Црна Гора, Noyz и Dedduh, ги гледаме на 13ти септември, на главната бина на Skopje Beer Fest Се што можете денес, оставете за утре!... »

August 9, 2019

Raise up your hands за КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ !

Во живо на 12ти септември, на сцената на Skopje Beer Fest, заедно со миленичката на македонската публика TK WONDER и Lion D Подгответе... »